Faleminderit o Zoti im që më dhe kaq shumë thotë Haxhi Krasniqi në prag të sfidës së nesërme ndaj Bosel

Boksieri shqiptarë, Haxhi Krasniqi do të zhvillojë të shtunën meçin e tij të radhës në mbrojtjen e titullit të kampionit të botës në peshat e mesme, versioni IBO. Një ditë para meçit të madh, Krasniqi ka publikuar disa fotografi në profilin e tij në “Facebook”, ku shpreh gatishmërinë e tij për

Me këngë patriotike shqiptare Haxhi Krasniqi feston titujt kampion Bote në IBO dhe WBA (VIDEO)

Mbrëmë Robin Haxhi Krasniqi gëzoi shumë shqiptarë ane mbanë Botës, ndërsa me video postimin që shihni më poshtë, ai me siguri se ka bërë edhe shumë e më shumë krenar çdo shqiptarë, shkruan ‘infOSport.mk’. https://www.facebook.com/infosport.mk/photos/a.476416142474008/3461715677277358 Kampioni i ri i Botës i peshave gjysmë të rënda në kategoritë IBO dhe WBA, pas fitores

Super Haxhi Krasniqi nokauton gjermanin Boesel dhe i’a rrëmben titujt kampion Bote në IBO dhe WBA

Robin Haxhi Krasniqi ka mundur me nokaut gjermanin Dominic Boesel, duke i rrëmbyer këtij të fundit dy titujt e rëndësishëm në peshën gjysmë të rëndë, atë të kampionit në IBO dhe WBA. 33 vjeçari Krasniqi dominoi meçin që nga fillimi, ndërsa goditjet e njëpasnjëshme dhanë rezultatin e duhur në raundin e