Suksesi i futbollit kosovar mban vulën e dy trajnerëve shkupjan, Ramadani dhe Nuhiu

FC Prishtina dhe FC Drita janë dy skuadrat kosovare që këtë vit na gëzuan me paraqitjet e tyre në skenën ndërkombëtare. Që të dyja skuadrat, që udhëhiqen nga strategët shkupjan regjistruan rezultate pozitive në ndeshjet e para të raundit të dytë kualifikues të Ligës së Konferencës. Prishtina e Zekirja Ramadanit

Ramadani: Nuk është e lehtë ta mundish Dritën e Nuhiut dy herë brenda dy javësh

Skuadra e Prishtinës sërish ka dalë fituese përballë Dritës së Gjilanit. Pasi “bardhekaltërit” nga kryeqendra kosovare kishin mundur ekipin gjilanas për trofeun e SuperKupës së Kosovës, ata sot i eliminuan ata edhe në fazën e 1/8 së finales së Kupës, duke dëshmuar se për momentin janë skuadër më e përgatitur. Prishtina

Prishtina fiton derbin me Llapin, Feronikeli i Ramadanit nuk gabon (VIDEO)

Sot në kuadër të javës së 31-të në elitën e futbollit kosovar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë u zhvillua derbi ndeshja midis Prishtinës dhe Llapit, e ku në fund fitores iu gëzua skuadra vendase, që në këtë mënyrë vazhdon garën për titullin e kampionit, njofton “infOSport.mk”. Prishtina shënoi fitore minimale