Fisnik Zuka megjithatë vazhdon bashkëpunimin me Renovën

Fisnik Zuka njëjtë sikurse Bashkim Veliu ka vendosur që të vazhdojë  bashkëpunimin me Renovën edhe për një vit tjetër, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë drejtuesit e Renovës zgjodhën problemin e mbrojtësit të krahut të majtë, duke arritur për të bindur shkupjanin Zuka, i cili fillimisht nuk kishte arritur të gjejë gjuhë

ZYRTARE, El Sharavi transferohet në Kinë

Stefan El Sharavi ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë larg Italisë, duke pranuar ofertën e kinezëve të Shangaj Shenhua. Lajmin për transferimin e tij mëngjesin e sotëm e konfirmuan edhe nga klubi kinez përmes faqes së tyre zyrtare. El Sharavi, sipas asaj që raportojnë mediat në Itali, me Shangaj

Brazili nuk lejon surpriza dhe për herë të 5-të triumfon në tokën e saj

Kombëtarja e Brazilit për të 9-të herë u shpall kampion i Amerikës Jugore, teksa kjo ishte hera e 5-të që një gjë të tillë e bënë në tokën e saj, njofton “infOSport.mk”. Kjo u bë realitet pasi të dielën në mbrëmje Brazili mundi Perunë me rezultatin 3:1 në ndeshjen e zhvilluar