Ujkan Muça bëhet me trajner të ri te Ohrid Lihnidos

Ohrid Lihnidos në stinorin pranveror do të udhëhiqet nga trajneri Dragan Boçeski, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kanë bërë të ditur edhe vetë drejtuesit e skuadrës nga Ohri përmes faqes së tyre zyrtare në “facebook”, duke i dëshiruar mirëseardhje.

Boçeski në krye të Ohrit rikthehet pas tre muajsh, duke zëvendësuar Goce Toleskin. Kujtojmë pikërisht me Boçeskin në krye, Ohrid Lihnidos vitin e kaluar pas shumë vitesh u rikthye në Ligën e Dytë,ndërsa i njëjti tashmë do të ketë një mision tjetër, ndoshta edhe më të rëndë, që me këtë skuadër të sigurojë mbijetesën.

Ohrid Lihnidos stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e parafundit në Ligën e Dytë – Perëndim, ndërsa drejtuesit e skuadrës për të mos ndodhur më e keqja, që tani kanë filluar me përforcimin e skuadrës, ku deri më tash kanë bërë dy transferime, portierin Raif Mirseloski (Vëllazërimi) dhe sulmuesin Ujkan Muça (Korabi).

Leave a Reply