Messi kosovar kopjon Messin argjentinas, super gol ndaj Steaua (VIDEO)

Messi kosovar, Edon Zhegrova çdo ditë e më shumë po e gjen vetën te Bazeli, duke treguar talentin e tij, ndërsa veprimet e tij në fushën e blertë ngjasojnë me atë të yllit argjentinas të Barcelonës, Lionel Messi, shkruan “infOSport.mk”.

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës ka arritur ta gjejë golin e radhës me fanellën e Bazelit, kësaj rradhe në miqësoren ndaj rumunëve të Steauas.

Ai pasi morri një top në krahun e djathtë, dribloi dy futbollistë kundërshtarë, duke shënuar një super gol në minutën e 86-të, dhe duke vendosur rezultatin përfundimtarë të këtij takimi, Bazeli 1, Steaua 0.

Leave a Reply