Arrihet marrëveshja, Superliga shqiptare rikthehet në “Digitalb”

Pas dy ditësh përplasjeje midis FSHF-së dhe kompanisë mediatike “Digitalb” në lidhje detyrimet financiare të kësaj kompanie karshi insitucionit të futbollit shqiptar, konflikti ka përfunduar me zgjidhje. “Supersport” dhe FSHF kanë arritur marrëveshjen për të lejuar transmetimin e ndeshjeve të kampionatit shqiptar dhe Kupës së Shqipërisë. Lajmi u dha nga vetë

Kasiljas tërhiqet nga gara për kryetar të Federatës Spanjolle të futbollit

Një ndër portierit më të mirë të Botës, Iker Kasiljas, gjatë muajit shkurt kishte njoftuar kandidaturën e tij për numrin një të Federatës Spanjolle të Futbollit. Mirëpo 4 muaj më vonë, i njëjti tashmë ka njoftuar se po tërhiqet nga gara elektorale, pasi Luis Rubiales, presidenti aktual, ka bërë të ditur

Deklarata e Nuhiut pas fitores së madhe ndaj Trepça ’89: Ndeshjet direkte do e vendosin titullin

Strategu shkupjan i Dritës së Gjilanit, Ardian Nuhiu, ka mbetur i kënaqur pas fitores që skuadra e tij e realizoi të dielën në ndeshjen në transfertë ndaj Trepça ’89, njofton “infOSport.mk”. Për Nuhiun ishte kjo një ndeshje shumë e rëndësishme në garën për titullin kampion, të cilin titull, Drita e tij

Ish futbollisti i FC Shkupit gjenë rrjetën në Superligën e Shqipërisë

Partizani ka nxjerrë dufin ndaj Luftëtarit në ndeshjen e parë të javës së 29-të në Superligën e Shqipërisë, duke mundur skuadrën nga Gjirokastra me shifrat 8:1, njofton “infOSport.mk”. Figurë qendrore e takimit doli të jetë sulmuesi Eraldo Çinari, që realizoi gjysmën e golave (4), derisa në listën e golashënuesve te Partizani