Kosova barazon pa gola ndaj Greqisë në Athinë, Muriç pret penalti (VIDEO)

Kosova i ka marrë një pikë Greqisë në Athinë, duke barazuar pa gola dhe duke i’a komplikuar gjërat skuadrës “helene” në garën për pozitën e parë në grupin 4 të Ligës “C”, njofton “infOSport.mk”.

Të besuarit e Çallandes luajtën një super ndeshje, duke krijuar disa raste shumë të mira për gol, mirëpo që nuk dhanë rezultatin e duhur.

Rastin më të mirë për “Dardanët” e pati Leart Paqarada gjatë pjesës së dytë, ndërkohë në anën tjetër grekët rastin më të mirë për gol e patën gjatë pjesës së parë, kur Bakasetas nuk arriti të shënojë nga pika e bardhë.

Ishte Muriç ai që priti goditjen e futbollistit grek, duke i mundësuar në këtë mënyrë Kosovës që nga Athina të rikthehet e pamposhtur.

Ishte ky vetëm barazimi i dytë për Kosovën në kuadër të grupit 4, ku gjithashtu ka regjistruar edhe dy disfata.

Me vetëm dy pikë, Kosova mban pozitën e 3-të në renditje, ndërkohë Greqia me 8 pikë mban pozitën e dytë. Grupin e kryeson Sllovenia me 10 pikë, pasi sonte mundën 4:0 Moldavinë.