Juve sakrifikon Dybalan për yllin e La Liga-s!

E ardhmja e Paulo Dybala te Juventusi vazhdon të jetë një mister. Argjentinasi mund të largohet nga Torino në verë dhe Paratici po studion merkaton për ta përfshirë argjentinasin në ndonjë shkëmbim të mundshëm.

Sipas “Corriere dello Sport”, mes emrave në listën e bardhezinjve është edhe ai i Zhoao Feliks, yllit të Atletiko Madrid dhe njëherit shok i CR7 në kombëtaren portugeze.

Vlera e Feliks në merkato është 80 milionë euro, 20 milionë më shumë se ajo e Paulo Dybala.

Leave a Reply