Reja publikon listën e Shqipërisë për ndeshjet e qershorit

Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve që luhen në muajin qershor, ato ndaj nda Islandës në transfertë më 6 qershor dhe ndaj Izraelit në shtëpi më 10 qershor.

Pas këtyre dy sfida skuadra kuqezi do të luajë edhe një miqësore me Estoninë në stadiumin “Air Albania” më 13 qershor.

Me këtë rast trajneri i Shqipërisë, Edoardo Reja ka zyrtarizuar edhe listën me emrat e 26 lojtarëve që janë ftuar për këto tre sfida. Nuk ka ndryshime teksa pjesë më e madhe e lojtarëve që kanë qenë në grumbullimin e marsit do të jenë të gatshëm edhe për ndeshjet e radhës.

Rikthehen pas dëmtimeve mbrojtësi Kastriot Dermaku, mesfushori Nedim Bajrami dhe Amir Abrashi, ndërkohë që trajneri italian i Kombëtares shqiptare ka vendosur të ketë në listën e pritjes edhe 9 lojtarëve, duke qenë se kalendari është mjaft i ngjeshur dhe mund të ketë probleme fizike për shkak të ngarkesës.

Në këtë listë janë Thomas Strakosha, Jon Mersinaj, Arlind Ajeti, Adrian Bajrami, Albi Doka, Kevin Haveri, Enis Çokaj, Lindon Selahi dhe Ernest Muçi.

Në listën e të grumbulluarve për tre ndeshjet e qershorit mungojnë mesfushorët, Qazim Laçi dhe Keidi Bare të cilët janë të dëmtuar.

Sulmuesi Rei Manaj nuk ndodhet as në listën e pritjes. Nga Kategoria Superiore janë thirrur dy lojtarët e sapo shpallur kampionë me Tiranën, Erion Hoxhallari dhe Taulant Seferi.

Disa nga lojtarët mbërrijnë që sot në grumbullimin e përfaqësueses në kompleksin Tropikal në Durrës me grupin që kompletohet të premten.

Leave a Reply