Kupa e Kroacisë, Ademi në finale me Dinamon, fiton Rijekën e Zhutës (VIDEO)

Reprezentuesi i Maqedonisë Arian Ademi me skuadrën e tij Dinamon e Zagrebit është kualifikuar në finale të Kupës së Kroacisë, pasi eliminuan nga ky kompeticion Rijekën ku luan shqiptari tjetër nga Maqedonia Leonard Zhuta. Dinamo fitoi takimin gjysmëfinal me shifra 3:0,  me golat që u shënuan nga Hajrovic, Sodani dhe Çoriç,

Ademi: Nuk shënova ndaj Finlandës, por me Azerbejxhanin do të realizojë gol!

Përfaqësuesja e Maqedonisë të martën do ta zhvillojë ndeshjen e dytë kontrolluese ndaj Azerbejxhanit. Kapiteni i Dinamo Zagrebit, Arian Ademi pritet që në këtë sfidë të jetë në formacion startues, ndërsa premton se do të gjejë rrjetën në këtë sfidë. “Nuk shënova kundër Finlandës, por ndeshjen e ardhshme do të realizojë

Arian Ademi gjen rrjetën në kontrolluese me Dinamo Zagrebin

Reprezentuesi i Maqedonisë, Arian Ademi ka gjetur rrjetën në ‘testin’ e parë që skuadra e tij Dinamo Zagrebi e luajti ndaj Istras. Dinamo këtë kontrolluese e fitoi me rezultat 5:0, ndërsa shqiptari shënoi golin e dytë në minutën e 25-të. Përveç Ademit, ndaj Istras shënuan edhe Sosa, Sudani dhe Fioliq që

Arian Ademi mbetet jashtë ekipit të Maqedonisë për duelin me Norvegjinë

Arian Ademi edhe zyrtarisht mbetet jashtë ekipit të përfaqësueses ‘A’ të Maqedonisë për testin ndaj Norvegjisë që do të luhet të shtunën. Ademi që nga grumbullimi i reprezentuesve të Maqedonisë ishte në dyshim për pjesëmarrje në takimin përballë norvegjezëve, për shkak të një lëndimi që ankohej. Ademi kishte dëmtuar kyçin e

Ademi: I lumtur për rikthimin, më pret punë për të rritur nivelin!

Arian Ademi bëri rikthimin më të mirë të mundshëm në fushat e futbollit, duke shënuar gol për Maqedoninë në ndeshjen ndaj Lihteshtajnit. Ademi pas ndeshjes është shprehur se ia ka arritur qëllimit pas shumë vuajtjeve gjatë dy viteve që ishte jasht futbollit. “Ishte shumë emocionale, nuk kam fjalë. Pas dy viteve

Arian Ademi sonte luan ndeshjen e parë pas dy viteve?

Reprezentuesi i Maqedonisë, Arian Ademi pas dy vitëve e gjysë rikthehet përsëri në fushat e futbollit. Ademi që është pjesë e Dinamo Zagrebit ishte i pezulluar nga UEFA për shkak të përdorimit pa vetdije të dopingut, ndërsa pas vërtetimit të së njejtës iu reduktua dënimi. Ademit pezullimi i skadoi me 7