Njihuni me golashënuesit dhe asistuesit më të mirë në top 5 ligat europiane

Janë publikuar dy lista të cilat përmbajnë golashënuesit dhe asistuesit më të mirë në Top 5 ligat evropiane nga “Transfermarkt”. Si golashënues më i mirë figuron sulmuesi i Bajernit të Munihut, Robert Levandovski, i cili me fanellën e Bajernit të Munihut në 6 ndeshje, ka arritur të shënojë plotë 11 gola.