Drita e Ardian Nuhiut ja rrëmben Ballkanit njërin ndër futbollistët më të mirë!

Ballkani u shpall kampion për herë të parë në historinë e futbollit kosovar, mirëpo edhe ky fakt nuk ka bindur njërin ndër futbollistët më të rëndësishëm të kësaj skuadre, Blendi Baftiun, që të mbetet pjesë e skuadrës nga Suhareka edhe në sezonin e ri, sidomos për ndeshjet ndërkombëtarae, shkruan “infOSport.mk”. Baftiu

Pas Jetmir Topallit, edhe dy futbollistë tjerë të Ballkanit transferohen në Turqi

Rrugën e Jetmir Topallit do ta ndjekin edhe dy futbollistë tjerë të talentuar të Ballkanit, përcjellë “infOSport.mk”. Fjala është për Blend Baftiun dhe Arbër Hoxhën, dy super talentë, të cilët së shpejti pritet ti bashkohen skuadrës së AlanyaSpor në Superligën turke. Lajmin për largimin e tyre dhe transferimin në Turqi, e