Kartoni i kuq në finalen e Botërorit të Klubeve, futbollistëve të Realit u heq mundësinë e “El Clasico”

Reali i Madridit sot me fillim në ora 18:00 do të zbres në fushë ndaj Al Xhazirës në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e Botërorit të Klubeve. “Mbretërit” janë favorit absolut për të kaluar në finalen e madhe, mirëpo atje duhet të jenë shumë të vëmendshëm, dhe kjo për një arsye