SHBA, hetime për vdekjen e Kobi Brajant

Hetuesit amerikanë po hetojnë shkakun që çoi në rrëzimin e helikopterit, e ku si pasojë të dielën në Kalifornia të SHBA-ve jetën humbi edhe ylli i basketbollit, Kobi Brajant. Nëntë persona që ndodheshin në helikopterit humbën jetën, përfshirë këtu edhe vajzën 13 vjeçare të Brajantit, Xhiana. Hetuesit e Administratës Federale të Aviacionit dhe

Kushtet klimatike, arsye kryesore për rrëzimin e helikopterit ku humbi jetën Brajant

Gjithsej 9 persona humbën jetën në aksidentin me helikopter, në të cilën ishte edhe ish ylli i basketbollit amerikan, Kobi Brajant. Hetuesit në SHBA vazhdojnë të hetojnë rastin, ndërsa informacionet e fundit që vijnë nga SHBA-të, thonë se një ndër arsyet për këtë tragjedi kanë qenë kushtet klimatike. Meterologu i “CNN”,