Selmani debuton me gol me fanellën e Bregallnicës

Remzifaik Selmani, i cili ditë më parë iu bashkua skuadrës së Bregallnicës nga Shtipi, të shtunën bëri debutimin me fanellën e kësaj skuadre, që në kuadër të fazës së përgatitjeve për stinorin pranveror zhvilloi një ndeshje kontrolluese kundër skuadrës serbe të Duboçica, njofton "infOSport.mk". Bregallnica regjistroi fitore 5:1, derisa Selmani realizoi

Çfarë po ndodh me Shkëndijën, ndalen nga skuadra e parafundit në tabelë! (VIDEO)

Shkëndija vazhdon të mos përmbush pritshmëritë e tifozëve të saj, teksa sot barazoi 2:2 në transfertën në Shtip përballë Bregallnicës, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e parë e javës së 15-të në Ligën e Parë, në të cilën pavarësisht se “kuqezinjtë” ishin dy herë në avantazh, në fund nuk arritën të

Voska Sport shkruan historinë, do luaj në gjysmëfinale të Kupës (VIDEO)

Voska Sport për herë të parë në historikun e saj do të luaj në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë. Skuadra shqiptare nga Ohri një gjë të tillë bëri falë fitores minimale 1:0 në ndeshjen çerekfinale kundër Bregallnicës në Shtip, njofton “infOSport.mk”. Voska Sport sot në Shtip zhvilloi një ndër ndeshjet më

Denkovski në portën e FC Shkupit, ja deklarata e gardianit kumanovar për “infOSport.mk”!

Pas largimit të portierit Kristijan Naumovski, është lënë një zbrastirë e madhe, sa i përket portës së skuadrës nënkampione të FC Shkupit. Për momentin rolin e portierit të parë e luan Artan Iljazi, ndërsa me siguri se drejtuesit e skuadrës shkupjane së shpejti do të vendosin edhe për një emër

Fitore bindëse për Makedonija GJ.P dhe Sileksin, Shkëndija nga Shtipi kthehet me barazim

E diela në futbollin elitar na dhuroi 3 përballje mjaft interesante, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija e Tetovës edhe pse shihej si favorite përballë Bregallnicës, në fund nga udhëtimi në Shtip u rikthye me vetëm një pikë, pasi barazoi pa gola. Është kjo ndeshja e dytë që “kuqezinjtë” nuk arrijnë të shënojnë

Shkëndija me mungesa të rëndësishme përballë Bregallnicës!

Në prag të ndeshjes së nesërme kundër Bregallnicës, trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani po has në shumë probleme, pasi nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e disa prej futbollistëve titullarë, raporton “infOSport.mk”. Ljupço Doriev, Bruno Dita dhe Dashmir Elezi mbeten jashtë kombinimit për lojë kundër Bregallnicës, ndërsa në dyshim