Pritja mbaroi! Argjentina dhe Messi ngritën lartë trofeun e shumëpritur të “Copa America” (VIDEO)

Pritja për Argjentinën dhe Lionel Messin mbaroi! “Gauçosët” fituan trofeun e Copa America, pasi në finalen e madhe të zhvilluar në stadiumin legjendar “Marakana” mundën Brazilin me rezultatin minimal 1:0, falë golit të shënuar nga Anhel Di Maria në minutën e 22-të, njofton “infOSport.mk”. Kësisoj Argjentinas fitoi këtë trofe për herë

Fitorja me Katarin, Argjentina shmang Brazilin në çerekfinale!

Fitorja 2:0 ndaj Katarit për Argjentinën doli të jetë jetike, pasi në këtë mënyrë “gauçosët” shmangën një përballje me Brazilin që në çerekfinale, njofton “infOSport.mk”. Mirëpo përveç fitores, Messi me shokë duhet ti falënderohen edhe Kolumbisë, që respektoi turneun dhe mposhti Paraguajin, pavarësisht se e kishte siguruar vendin e parë në