Super lajm për Kosovën! Ekipit ‘dardan’ i bashkohen edhe dy super talentë

Një super lajm për përfaqësuesen e Kosovës së futbollit. Prej sot, pjesë e ekipit ‘dardan’ do të jenë edhe Shkëlqim Demhasaj dhe Mirlind Kryeziu, të cilët në konsullatën e Kosovës në Cyrih, janë pajisur me pasaportat e Kosovës. Si Demhasaj ashtu edhe Kryeziu kanë luajtur deri më tani për Përfaqësuesen e

Demhasaj shënon super gol ndaj grekëve të Olimpiakos (VIDEO)

Sulmuesi kosovar, Shkëlqim Demhasaj ka shënuar gol të bukur në disfatën 1:3 të skuadrës së tij, Lucern nga Olimpiakosi në kuadër të turit të tretë eliminatorë të Liga Europës. Skuadra zvicerane e Lucern është eliminuar nga garat evropiane, duke u mundur me rezultat të përgjithshëm  7:1 në dy ndeshjet nga grekët