Futbollisti kosovar, kam refuzuar Liverpullin dhe Real Madridin

Ylli kosovar, Donis Avdijaj në një intervistë për ‘Sport1’ ka treguar se si kishte refuzuar ofertat nga skuadrat gjigande europiane, si Liverpull dhe Real Madrid për Shalke 04. Ai thotë se është penduar që ka refuzuar ofertën e skuadrës angleze të Liverpull, që këtë vit u shpall kampion në Premierligë. “Gabimi im

Ylli kosovar që dikur kushtonte 50 milionë euro, sot edhe zyrtarisht ka mbetur pa klub

Donis Avdijaj dhe Trabzonspor kanë ndarë rrugët, me futbollistin kosovar që ka shkëputur kontratën me klubin turk. Donis Avidjaj para disa viteve ishte futbollisti kosovar më premtues dhe te Shalke 04 e kishte një klauzolë prej 50 milionë euro, por tani ka mbetur në mes të 4 rrugëve. Ylli kosovar u transferua

Avdijaj gjen golin e parë me Trabzonsporin në Superligën turke (VIDEO)

Sulmuesi kosvar, Donis Avdijaj, ka gjetur golin e parë me fanellën e Trabzonsporit në Superligën e Turqisë, njofton “infOSport.mk”. Ish sulmuesi i Shalke 04 shënoi përballë Sivaspor, edhe atë vetëm pas 3 minutave lojë, mirëpo duke mos mundur të ndihmojë skuadrën e tij që nga kjo transfertë të rikthehet në shtëpi

Klubi suspendon sulmuesin kosovar, nuk respektoi rregullat

Nuk kanë të ndalur problemet për Donis Avdijajn. Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, që aktivizohet te skuadra e Willem II, është suspenduar nga klubi holandez, raporton “Sporti në KTV”. E gjitha kjo ndodhi kur skuadra e tij kishte udhëtuar drejt Emmenit për ta zhvilluar ndeshjen e javës së 17-të. Një natë para ndeshjes, kur skuadra

Tre gjigandët holandez në luftë për transferimin e adoleshentit më të shtrenjtë shqiptar

Driblimet e Zhegrovës, golat e Kollollit dhe asistet e Zenelit ndoshta kanë kaluar në plan të dytë shumë futbollistë në radhët e Kosovës. Por në Gjermani janë të bindur se kjo verë do të jetë shumë e nxehtë për një prej talenteve të shumtë që ka në radhët e përfaqësueses

Donis Avdiaj gjen golin e parë me Rodan në Holandë (VIDEO)

Reprezentuesi i Kosovës, Donis Avdiaj, ka treguar cilësitë e tij të dielën në kampionatin holandez, duke i dhënë fitoren minimale 0:1 skuadrës së tij, Roda JC Kerkrade, njofton “infOSport.mk”. Avdijaj  golin e vetëm në transfertën ndaj NAC Breda e realizoi në minutën e 37-të, duke rritur shpresat e skuadrës së tij