Alioski shënon dhe sërish feston me zemër! Ja kujt ia dedikon… (VIDEO)

Futbollisti shqiptarë Ezgjan Alioski formën e tij të mirë me fanellën e Lids Junajtedit në Angli, po e konfirmon edhe me përfaqësuesen e Maqedonisë, shkruan “infOSport.mk”. Alioski në dy ndeshjet e para të Ligës së Kombeve me fanellën “verdhekuq” ka arritur që të shënojë dy gola, duke ndihmuar Maqedoninë për

Luanat “kuqezi” të Shkëndijës shpërthejnë në festë

Ka mjaftar fërshëllima e fundit e arbitrit finladez Nevalainen që të shpërthejë festa “kuqezi” midis Tiraspolit të Moldavisë, aty ku Shkëndija arriti që të eliminojë kampionët e  Sherifit dhe të sigurojë një përballje me gjigandët austriak të Salzburgut në turin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton "infOSport.mk". Gëzimi

Futbollistët suedez duke festuar shkatërruan studion e improvizuar të EuroSport (VIDEO)

Përderisa italianët nuk mund ti përmbanin lotët pas eliminimit të tyre nga ndeshjet e “Play-off” për KB Rusi 2018, futbollistët suedez nuk mund të përmbaheshin dot duke festuar si të çmendur kualifikimin e tyre për në Botërorin e vitit të ardhshëm. Madje një pjesë e këtyre festimeve ishte shumë më e

Festa e futbollistëve të Shkëndijës pas kualifikimit në fazën “Play-off” të Liga Europa

Festa e futbollistëve të Shkëndijës pas eliminimit të skuadrës lituaneze të Trakait. Shkëndija sot në stadiumin “Mladost” në Strumicë shënoi fitore me rezultatin 3:0, duke zhvlerësuar fitoren e lituanezëve në ndeshjen e parë (2:1), me ç’rast me plotë meritë në fund me rezultatin e përgjithshëm 4:2 u kualifikua edhe për