Gabigol çoi peshë 40 milion brazilian, Flamengo e tij fiton “Copa Libertadores” (VIDEO)

Flamengo është fitues i edicionit të sivjetshëm të “Copa Libertadores”, pas fitores infarkt në ndeshjen finale ndaj skuadrës së njohur argjentinase të River Plejt, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e zhvilluar në Lima në stadiumin Monumental para 80 mijë tifozëve, Flamengo shënoi fitore 2:1, edhe përkundër faktit se ekipi brazilian deri në

Një tifoz i vdekur në derbin brazilian midis Vasko De Gamas dhe Flamengos (VIDEO)

Një tifoz brazilian ka mbetur i vdekur, pas përleshjeve mes tifozërive të Vasko De Gamas dhe Flamengos. Rrahja mes të dyja tifozërive filluan në tribunat e stadiumit, ndërsa vazhduan edhe rrugëve të qytetit Rio de Zhaneiro. Nga gjithë këto përleshje një tifoz kishte mbetur i vdekur, kur kaosi veçmë kishte pushtuar