ZYRTARE, Gigs trajner i Uellsit

Rajan Gigs është emëruar në postin e trajnerit të Uellsit, për 4 vitet e ardhshme. Ish-anësori i Mançester Juajtedit, 44-vjeçari Gigs pason Kris Koleman, që u largua në muajin nëntor për të marrë drejtimin e Sunderlandit.Ndihmësi i Koleman, Osian Roberts, ish-sulmuesi uellsian Kraig Bellamy dhe Mark Boven ishin kandidatët e

Rrëfehet Gigs: Junajtedi për 5 mln euro nuk morri Mbape dhe Zhezus

Legjenda e Mançester Junajtedit, Rajan Gigs, është rrëfyer se si skuadra e tij e zemrës kishte lëshuar mundësinë e transferimit të dy futbollistëve më premtues që njeh bota e futbollit modern për momentin, Kylian Mbape dhe Babriel Zhesus. Gigs pretendon se “Djajtë e Kuq” mund t’i transferonin këta dy super futbollistë