Maqedonisë i mjaftoi pjesa e parë, në pjesën e dytë debutoi edhe Et’hemi (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë pa shumë probleme ka mundur Gjibraltarin në ndeshjen e xhiros së katërt në kuadër të grupit 4 të Ligës “C”, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Bllagoja Milevski zhvilluan një 45 minutësh të parë perfekt, ku edhe shënuan 4 golat e fitores. Pra 4:0 ishte rezultati përfundimtarë

Maqedonia e pamëshirshme ndaj Gjibraltarit, 4:0 pas 45 minutave të para (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka harruar shumë shpejtë disfatën ndaj Gjeorgjisë, duke treguar një performancë të shkëlqyer sot përballë Gjibraltarit, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt në kuadër të grupit 4 të Ligës “C”, njofton “infOSport.mk”. Fati i “verdhekuqve”, që përballë  kanë një skuadër inferiore, që kapituloi në arenën “Todor

Një gol i Bardhit dhe një gafë e kndërshtarit bënë që Maqedonia nga Gjibraltari të rikthehet me 3 pikë (VIDEO)

Maqedonia ka regjistruar fitoren e parë në kuadër të ciklit të ri të ndeshjeve të Ligës së Kombeve, duke mundur Gjibraltarin në transfertë me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Nga një gol në secilën pjesë i mjaftuan Maqedonisë, për të ardhur deri tek fitorja në kuadër të  grupit 4 të Ligës “C”,

Zvicra U19 numëron deri në 16 ndaj Gjibraltarit, 11 gola shënon dyshja shqiptare Tolaj-Bunjaku

Përfaqësuesja U19 e Zvicrës e ka mposhtur me rezultat bindës 16:1 atë të Gjibraltarit në kuadër të kualifikimeve për “EURO 2020”, njofton “infOSport.mk”. Mirëpo ajo që përbënë lajm për neve shqiptarët është se 11 gola mbajnë firmën e dy futbollistëve shqiptarë, Lorent Tolaj dhe Orges Bunjaku. Tolaj realizoi plotë 8 gola në

Kosova cakton emrin e kundërshtarit për miqësoren e 10 tetorit

Federata e Futbollit të Kosovës ende nuk e ka konfirmuar, por duket se kundërshtari i radhës, sa i përket ndeshjeve miqësore, i përfaqësueses ‘dardane’ do të jetë Gjibraltari, raporton ‘Insport’. “Dardanët” kanë qenë thjesht briliantë në Ligën e Kombeve vitin e kaluar, duke përfunduar si kryesues të Grupit 3 në Ligën

Gjibraltari shokon Armeninë, shkruan historinë, gëzon Maqedoninë (VIDEO)

Gjibraltari ka bërë një surprizë të madhe në ndeshjet e para të xhiros së tretë të Ligës së Kombeve, duke mundur Armeninë në ndeshjen e parë të grupit të katërt të Ligës ‘D’, njofton ‘infOSport.mk’. Është kjo një dhuratë shumë e madhe për Maqedoninë, që me fitore eventuale ndaj Lihtenshtejnit