E akuzuan për shkarkimin e Munishit nga Ballkani! Vjen reagimi i Haris Fakiq

Trajneri Ismet Munishi, javën e kaluar u shkarkua nga Ballkani pas qëndrimit 18 mujorë në krye të klubit nga Superliga e Kosovës. Afrim Tovërlani dhe disa analistë të futbollit kosovarë fajësuan “njerëzit e Skendërbeut” për shkarkimin e Munishit. Analisti Arben Zeqiri deklaroi të hënën se fajtori kryesor është menaxheri Haris Fakiç që

Haris Fakiq komenton transferimin e Muarem Muarem te Flamurtari

Edhe pse ende nuk është prezantuar zyrtarisht si pjesë e Flamurtarit, tashmë të gjitha mediat janë duke folur dhe shkruar për transferimin e shkupjanit Muarem Muarem te skuadra vlonjate, njofton “infOSport.mk”. MUAREM FLET PËR INTERESIMIN E FLAMURTARIT “InfOSport.mk” e paraljmëroi kohë më parë akordin e Flamurtarit me 29-vjeçarin Muarem, i cili kohët

Besart Ibraimi te Skënderbeu?Ja çfarë thotë drejtori sportiv i korçarëve, Fakiq!

Çështja Ibraimi është bërë temë diskutimi ditëve të fundit si në mediat shqiptare, ashtu edhe në ato nga vendi ynë. Emri i bomberit kërçovarë të Shkëndijës është lidhur ngushtë me një kalim të mundshëm te skuadra e njohur shqiptare e Skënderbeut, që këtë vit do të luaj në ndeshjet në