3 skuadra nga La Liga vihen pas Ivan Balliut!

Ivan Balliu me paraqitjet e tij që bëri gjatë muajit qershor me fanellën e kombëtares shqiptare në kuadër të Ligës së Kombeve, konfirmoi edhe njëherë tjetër që bëhet fjalë për një lojtar të kalibrit të lartë, i cili në të ardhmen do i shërbejë shumë Shqipërisë, shkruan “infOSport.mk”. Pikërisht paraqitjet e

Balliu shënon në barazimin e Valjekanos ndaj Betisit, mungoi portieri Dimitrievski (VIDEO)

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Ivan Balliu, i cili mbron ngjyrat e Rajo Valjekanos, ka arritur të shënojë gol në ndeshjen e vlefshme të javës së 20-të në La Liga kundër Betisit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u mbyll me barazim 1:1, ndërsa Balliu në të 71-tën arriti që të shënojë golin

Ivan Balliu sezonin e ri i bashkohet njërës prej skuadrave nga Madridi në La Liga!

Ivan Balliu, mbrojtësi që ka veshur edhe fanellën e kombëtares shqiptare, me shumë gjasa sezonin e ri do të luajë në La Liga. Është skuadra e Rajo Valjekanos që ka zgjuar interesim për shërbimet e futbollistit shqiptarë, i cili ka spikatur në dy sezonet e fundit në ligën e dytë spanjolle

Reja nuk e grumbulloi në Kombëtare, futbollisti shqiptar pranë akordit me Valencian

Mbrojtësi shqiptar, Ivan Balliu, bëri një sezon fantastik me skuadrën e Almerias në Ligën e dytë spanjolle, por çuditërisht i njëjti nuk morri një ftesë nga ana e trajnerit Edi Reja për 2 ndeshjet e muajit shtator ndaj Bjellorusisë dhe Lituanisë. Nuk dihet nëse kemi të bëjmë thjesht me zgjedhje taktike

Balliu, gol dhe asist në fitoren e Almerias ndaj Deportivo Lakorunjës (VIDEO)

Reprezentuesi i përkohshëm i Shqipërisë, Ivan Balliu, doli të jetë një prej protagonistëve në fitoren 4:0 të Almerias ndaj Deportivo Lakorunjës, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 31-të në La Liga 2, njofton “infOSport.mk”. Balliu ishte protagonist në fillimin e vrullshëm te Almerias që tundi shpejt rrjetën me anë të

ZYRTARE, Balliu dhe Bytyqi pajisen me pasaporta shqiptare

Nuk ka më asnjë pengesë ligjore për aktivizimin me skuadrat kombëtare të Shqiëprisë për mbrojtësit Ivan Balliu dhe Bardhec Bytyqi. Që të dy këta futbollistë janë pajisur tashmë me pasaporta shqiptare, pas miratimit të dekretit nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Ivan Balliu, që luan me Metzin në Francë është