UEFA nuk fal, gjobit Levskin për thirrjet etnike dhe fyese të tifozëve të saj në Shkup

Kundërshtari i FC Shkupit në turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, Levski i Sofjes do të gjobitet me 40 mijë euro nga UEFA për sjellje diskriminuese nga tifozët e tij gjatë ndeshjes në transfertë kundër FC Shkupit javën e kaluar në kryeqendrën tonë. Raporti i UEFA-s përmendi si shkak