Lokomotiva e Zagrebit e dashuruar me futbollistë shqiptarë, një tjetër “kuqezi” nënshkruan me klubin kroat

Françesko Tahiraj është futbollisti më i ri i Lokomotivës së Zagrebit, skuadër kjo që si duket është shumë e dashuruar tek futbollistët shqiptarë, që për çdo vit vetëm shtohen. Tahiraj ishte pjesë e Hajduk Split në sezonin e fundit, me të cilët mbylli bashkëpunimin para pak ditësh dhe ishte një lojtar

Dy shqiptarë në mesin e më të mirëve në Kroaci, Lirim Kastrati ylli i javës

Lokomotiva e Zagrebit falë futbollistëve shqiptarë që ka në rradhët e veta po vazhdon të shkëlqejë në futbollin elitarë të Kroacisë, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra nga kryeqendra kroate të martën si vendas me shifrat 3:0 mposhti  skuadrën e Slaven Belupo, duke u renditur kështu në pozitën e katërt, vetëm dy pikë

Agron Rufati dhe Prenga kampion me Lokomotivën e Zagrebit-U19 (VIDEO)

Futbollisti me origjinë nga Gostivari i Maqedonisë, Agron Rufati dhe trajneri shqiptarë Arben Prenga kanë arritur suksesin më të madh në historinë e klubit kroat, Lokomotivës së Zgrebit – U19, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e grupmoshave të reja që udhëhiqet nga strategu shqiptarë, Prenga sot edhe zyrtarisht siguroi titullin e kampionit në