Gentian Selmani largohet nga Menemenspor i Umit Karan, transferohet në Superligën turke

Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Gentian Selmani pjesën e mbetur të sezonit aktual do ta luaj një kategori më lartë, pasi i njëjti ka vendosur që të braktis rradhët e Menemenspor dhe të transferohet te skuadra e Superligës turke, Yeni Malatyaspor. Drejtuesit e Malatyaspor kishin reaguar shumë shpejtë pas dëmtimit të

Jetmir Topalli i Ballkanit transferohet në Turqi te ish skuadra e Artim Shaqirit

Futbollisti me origjinë nga Kaçaniku, Jetmir Topalli, ka bërë një hap të madh në karrierën e tij futbollistike. Futbollisti 22-vjeçar pak orë më parë është prezantuar te skuadra turke e Jeni Malatiaspor, skuadër kjo që ediconin e ri do të garojë në Ligën e Dytë turke, njofton “infOSport.mk”. Topalli te Malatiaspor,