Këtij goli të super talentes Mojsoska do i kishin zili edhe yjet e futbollit (VIDEO)

Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë në konkurrencë të femrave që udhëhiqet nga trajneri Toshe Nacev me 26 dhe 28 qershor zhvilloi dy ndeshje kontrolluese ndaj moshatareve të tyre të Bosnje e Hercegovinës, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e parë ishte mbyllur me fitore 3:1 të vajzave të reja boshnjake, ndërsa në ndeshjen e dytë

Maqedonia U17 mundet nga Polonia dhe i thotë lamtumirë Europianit (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë U17 është mundur 0:3 në transfertën ndaj Polonisë në ndeshjen e dytë të grupit të tretë elitarë kualifikues, duke humbur shpresat për një kualifikim për në Europian, njofton “infOSport.mk”. Bazuar në atë çfarë ndodhi në fushën e blertë, Maqedonia nuk meritoi një disfatë të këtillë, për më shumë

Maqedonia U17 u dorëzua në pjesën e dytë ndaj R. Irlandës

Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë pësoi disfatë 0:3 nga Republika e Irlandës në përballjen e parë të turneut kualifikukes të fazës Elite për kualifikim në Kampionatin Europian, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Staniq forcën e tyre e treguan vetëm gjatë 45 minutëshit të parë, që u mbyll me shifrat 0:0, mirëpo

Muharemi e Vosa, dyshja premtuese e sulmit te Maqedonia U17-të!

Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë të dielën do ta ketë grumbullimin e parë për turneun kualifikues elitar për plasman në Kampionatin Evropian që do të zhvillohet në Angli. Seleksionuesi Goran Staniq për turneun kualifikues që do të mbahet nga 21 deri më 27 mars në Poloni, ka përzgjedhur 21 futbollistë, ndërsa

Maqedonia U17 luajti vetëm baraz ndaj Bosnje e H.

Përfaqësuesja e Maqedonisë U17 në ndeshjen e parë kontrolluese, nga gjithsej dy që janë paraparë të zhvillohen me këtë kundërshtarë, ka barazuar pa gola. Në ndeshjen e zhvilluar në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” në Shkup, të besuarit e trajnerit Goran Staniq ishin kundërshtarë më i mirë, mirëpo në asnjë rast nuk

Maqedonia U17 me 9 shqiptarë në miqësoret ndaj Bosnje e H.

Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë do të zhvillojë dy ndeshje kontrolluese kundër Bosnje e Hercegovinës. Të dyja ndeshjet do të zhvillohen në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” më 20 shkurt (e martë ora 13:00) dhe 22 shkurt (enjte ora 11:00). Maqedonia U17 përgatitet për turneun kualifikukes të fazës Elite për kualifikim në Kampionatin

“Elite Round”, Maqedonia U17 mëson kundërshtarët

Përfaqësuesja U 17 e Maqedonisë mësoi emrat e kundërshtarëve në fazën elite të eliminatoreve për kualifikim në Kampionatin Europian. Gjenerata e udhëhequr nga trajneri Goran Staniq do të luaj në grupin e 3-të, ndërsa për kualifikim në garën e madhe do të luajë kundër përfaqësueseve të Irlandës, Polonisë dhe Gjeorgjisë. Për përfaqësusen

Maqedonia U17 ka mësuar kundërshtarët për eliminatoret 2018/2019

Përfaqësuesja e Maqedonisë U17 ka mësuar emrat e kundërshtarëve për ndeshjet e ciklit eliminatorë 2018/2019. Maqedonia do të luaj në grupin e katërt së bashku me një ndër përfaqësueset më të mira botërore, Spanjën, ndërsa pjesë e grupit do të jenë edhe Izraeli dhe Ishujt Faroe. Ndeshjet e fazës së parë

Përfaqësuesja U17, Staniq fton 3 shqiptarë për miqësoret me Qipron

Përfaqësuesja U 17 e Maqedonisë do të zhvillojë dy përballje kontrolluese me Qipron më datat 12 dhe 14 shtator. Të dyja ndeshjet do të zhvillohen në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” në Shkup me fillim në orën 16:00, ndërsa trajneri Goran Staniq ka bërë publike tashmë edhe emrat e futbollistëve me të