Sulmuesi i FC Shkupit nuk i mjaftoi Maqedonisë U21, vetëm barazim ndaj Ishujve Faroe (VIDEO)

Sulmuesi i talentuar i FC Shkupit, Marko Gjorgjievski shumë lehtë mund të shndërrohej në heroin e përfaqësueses shpresa të vendit në përballjen ndaj Ishujve Faroe, ndaj të cilëve barazuam me shifrat 1:1, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje ishte e vlefshme për eliminatoret e europianit të vitit 2023 dhe i takonte grupit “H”,