Matuidi largohet nga Juventusi, tre skuadra në garë për shërbimet e tij

Mesfushori i Juventusit, Bles Matuidi është shumë afër transferimit të rradhës në karrierën e tij. Ashtu siç raporton TMË, francezi 32-vjeçar është shumë afër rikthimit në vendlindje. Për shërbimet e tij interesohen kampionët e Paris Sen Zhermenit si dhe Monakos, ndërsa në garë për shërbimet e tij gjithashtu është inkuadruar