Milevski: Maqedonia asnjëherë nuk ka luajtur futboll më të bukur, mirëpo na mungon realizimi!

Bllagoja Milevski pas barazimit të tretë të njëpasnjëshëm në krye të përfaqësueses futbollistike të vendit, ka folur në konferencën për shtyp para gazetarëve, duke theksuar se Maqedonia asnjëherë nuk ka luajtur futboll më të bukur në historinë e saj, mirëpo realizimi lënë për tu dëshiruar. Ai gjithashtu u ankua në fushën

Rumania me shumë probleme para takimit të sotëm me Maqedoninë!

Seleksionuesi i Rumanisë, Mirel Radoi po has në shumë probleme në prag të sfidës së sotme kundër Maqedonisë, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi i ri Janis Haxhi nuk do të jetë në gjendje për të ndihmuar skuadrën në takimin e sotëm në Shkup, kjo pasi

Maqedonia nga parajsa në ferr (VIDEO)

Ndeshja midis Rumanisë dhe Maqedonisë e zhvilluar në Bukuresht, doli të jetë një ndër ndeshjet më interesante të mbrëmjes në kuadër të eliminatoreve për Botërorin e vitit 2022, që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u takoi vendasve, të cilët në fund shënuan fitore 3:2, edhe pse

Maqedonia brenda dy minutave shënoI dy gola, por kundërpërgjigjja e Rumanisë erdhi shumë shpejtë (VIDEO)

Maqedonia është rikthyer fuqishëm në ndeshjen me Rumaninë, teksa brenda dy minutave shënoi dy gola për të barazuar shifrat në 2:2, mirëpo nuk vonoi shumë  dhe Rumania në aksionin e parë në drejtim të portës së Dimitrievskit arriti që të shënojë golin e tretë me autorë Janis Haxhi, që në

UEFA merr vendimin e papritur, kombëtarja ballkanase fiton ndeshjen në tavolinë

UEFA ka sjellë vendimin përfundimtarë  për ndeshjen e anuluar të Ligës së Kombeve midis Rumanisë dhe Norvegjisë. Kombëtarja rumune ka fituar tre pikëshin në tavolinë, kjo pasi skuadra norvegjeze nuk ka mundur dot të udhëtojë për arsye të udhëzimit të Autoritetit Sanitar pasi mbrojtësi Elabdellaui kishte rezultuar pozitiv me koronavirus. Ndeshja ishte

Skandal: Rumania ndalon himnin e Kosovës në ndeshje basketbollistike!?

Çështja e shtetit të Kosovës është bërë temë edhe njëherë në sport. Pas Spanjës që s’lejoi karateistët kosovarë të marrin pjesë me simbole shtetërore dhe Indisë që ia pamundësoi boksieres Donjeta Sadiku pjesëmarrjen në botëror, edhe Rumania mund të jetë qendër e lajmeve të ndërhyrjeve politike në sport. Kjo pasi që

Djali i George Haxhi “kopjon” Artim Shaqirin, shënon direkt nga rivënia e këndit (VIDEO)

Djali i legjendës së futbollit rumun, Georgi Haxhi, Janis ka shënuar një super gol me përfaqësuesen U21 të Rumanisë në përballjen ndaj Bosnje e Hercegovinës, duke ndihmuar skuadrën e tij për të shënuar fitore 2:0 në kuadër të grupit të 8 kualifikues për Europianin e vitit 2019-të. Në minutën e 70-të