VAR-i, penaltia dhe karton i kuq penguan, por nuk ndalën Sitin drejt fitores në Gellzenkirshen (VIDEO)

Mançester Siti ashtu edhe siç pritej shënoi fitore 3:2 në udhëtim te Shalke në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Kampionët e Anglisë avansuan me golin e Serhio Aguero (18'), mirëpo deri në fund të pjesës së oarë vendasit arritën që të kthejnë

ZYRTARE, Monako transferon brazilianin e Shalke 04, Naldo

Skuadra e Monakos që këtë vit ndryshe nga herave tjera po lufton për mbijetesë në elitën e futbollit francez, ka zyrtarizuar transferimin e mbrojtësit 36-vjeçar të Shalke 04, Naldo. Braziliani me skuadrën nga Monte Karlo ka nënshkruar kontratë një vjeçare për një shumë prej 1.2 milion euro. Gjatë këtij sezoni Naldo me