TNS dhe arbitri norvegjez eliminojnë Feronikelin e Ramadanit (VIDEO)

Pas Shkëndijës lamtumirën garave të Ligës së Kampionëve për këtë edicion i’a dha edhe skuadra kampione e Kosovës, Feronikeli, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit shkupjan, Zekirja Ramadani sonte në ndeshjen e dytë të zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë pësoi disfatë minimale 1:0 nga skuadra kampione e Uellsit, Nju Seints,

Rezervisti Ebbe kalon në epërsi Nju Seints, a do të ketë kundërpërgjigje nga Feronikeli (VIDEO)

Në këto momente në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, skuadra kampione e Kosovës, Feronikeli që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani po zhvillon ndeshjen e kthimit të raundit të parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër kampionëve të Uellsit, Nju Seints, njofton “infOSport.mk”. Rezultati nga ndeshja e parë 2:2 ka shtuar

Arbitra çek për ndeshjen e kthimit TNS – Shkëndija

Shkëndija të martën do të zhvillojë ndeshjen e kthimit përballë skuadrës së Nje Seints në Uells. Duke pasur parasysh fitoren e thellë 5:0 në ndeshjen e parë në Shkup, Shkëndija udhëton me një komoditet për këtë ndeshje, ashtu që vetëm çudria duhet ndodhur që “kuqezinjtë” nga Tetova të eliminohen. Ndeshja në

Shkëndija aventurën europiane e nis me “Manita”, Ibra shpërthen me 4 gola

Shkëndija ka demoluar skuadrën e The Nju Seints nga Uellsi, dhe mund të thuhet që sonte se skuadra tetovare do të luaj në raundin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e parë eliminatore të Ligës së Kampionëve të zhvilluar sonte në arenën “Filipi i Dytë”,

Formacioni i mundshëm i Shkëndijës ndaj TNS

Shkëndija sot nis avneturën europiane, mirëpo kësaj rradhe duke garuar në Ligën më prestigjioze europiane, Ligën e Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione e vendit në kuadër të fazës së parë eliminatore do të përballet me skuadrën uellsiane të TNS, ndërsa trajneri Osmani tashmë besohet se ka ideuar edhe ekipin, me të

Asgjë e re, është sërish “Supersport” i Shqipërisë që transmeton ndeshjet e Shkëndijës

Edhe pse Shkëndija përfaqëson Maqedoninë në arenën ndërkombëtare, ndeshjet e skuadrës tetovare në eliminatoret e Ligës së Kampionëve Europian kundër skuadrës uellsiane të TNS do ti transmetojë “Digitalb Supersport”, kanali televiziv sportiv nga Shqipëria. Po kjo shtëpi televizive transmetoi ndeshjet e Shkëndijës edhe sezonin e kaluar në arenën ndërkombëtare.