Gostivari vjen me goditjen e parë në merkato, bënë për vete një ish “gjipspunues”

Gostivari ka bërë goditjen e parë në merkato, teksa gjatë ditës së sotme kishte arritur marrëveshje me portierin Valon Neziri, i cili disa ditë më parë i kishte dhënë fund qëndrimit të tij te Renova, njofton “infOSport.mk”. Neziri pjesë e Renovës ishte për një vit e gjysmë, mirëpo duke mos arritur

Renova gjen zëvendësuesin e Nezirit në portë!

Renova gjatë ditës së sotme përveç prezantimit të mesfushorit slloven, Marko Gajiç, ka prezantuar edhe portierin Vullnet Islami, i cili do të plotësojë vendin e lënë bosh pas largimit të portierit rezervë, Valon Neziri, njofton “infOSport.mk”. Islami te skuadra nga Xhepçishti vjen nga rradhët e Korabit, ndërsa me ekipin “bardhekaltër” është

Dy rinovime brenda ditës te Renova

Plotë 12 futbollistë, apo më mirë thënë i gjithë ekipi i sezonit të kaluar tashmë ka rinovuar kontratat me Renovën, njofton “infOSport.mk”. Pas plotë 10 futbollistëve, gjatë ditës së sotme, ishin dy portierët, Hadis Veli dhe Valon Neziri, që vazhduan bashkëpunimin me skuadrën e Renovës. Që të dy firmosën kontrata një

Renova përforcon portën

Renova gjatë ditë së sotme ka angazhuar portierin Valon Neziri, i cili së fundmi ishte pjesë e Vëllazërimit të Kërçovës, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë Neziri rikthehet te skuadra nga Xhepçishti pas 3 vite e gjysmë, kur janarin e vitit 2016-të i ishte bashkuar skuadrës kërçovare. 25-vjeçari Neziri gjatë karrierës së