Talenti shqiptarë, Isufaj i shënon Mançester Sitit (VIDEO)

Futbollisti i talentuar shqiptarë, Andrea Isufaj nënshkroi këtë verë me klubin e Kievos, që e kishte huazuar sulmuesin nga Arezo dhe në fund vendosi ta blinte pas një sezoni të mirë me ekipin e të rinjve.

Sezonin e kaluar me ekipin e të rinjëve të Kievos në 23 ndeshje, realizoi 12 gola ndërkohë që ka shënuar edhe një gol tjetër me këtë skuadër, kësaj rradhe në një ndeshje miqësore të zhvilluar ndaj anglezëve të Mançester Sitit.

Isufaj realizoi një gol në fitoren 2:1 të skuadrës italiane, ndërsa nuk ka nguruar që të njëjtin ta postojë në profilin e tij në “Facebook”.

Chievo 2-1 Manchester CityContento per la vittoria e per il goal! #vamos #forzachievo

Публикувахте от Andrea Isufaj в 5 август 2017 г.

Leave a Reply