Dy bomba të mëdha tronditen Vardarin në Çair (VIDEO)

Dy bomba të mëdha tronditën kampionët në fuqi të Vardarit në Çair në derbi ndeshjen e javës së 18-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”.

Falë dy super golave të shënuar nga Muharem Bajrami dhe Kristijan Stojkoski në pjesën e dytë Shkupi shënoi fitore me rezultatin 2:0, duke shënuar fitoren e parë në 11 përballjet e fundit ndaj Vardarit.

Ishet kjo një fitore shumë e ëmbël për “pëllumbat” nga Çairi, të cilët në këtë mënyrë hodhën poshtë gjithë ato miliona të Vardarit, që pas kësaj disfate mund ti thotë lamtumirë titullit kampion.

Golat nga ndeshja Shkupi – Vardari 2:0

DY BOMBAT E BAJRAMIT DHE STOJKOSKIT NDAJ VARDARITMbyllet ndeshja ne Çair, Shkupi mund Vardarin me rezultatin 2:0SHKUPI – VARDARI 2:0

Публикувахте от infosport.mk в 3 декември 2017 г.

Golin e parë Muharem Bajrami e realizoi në minutën e 62-të, kur me një goditje precize nga më shumë se 25 metra bëri që shkallët e stadiumit në Çair të dridhen dhe i gjithë stadiumi të shpërthejë në festë.

Megjithatë kjo nuk ishte e tëra, pasi një bombë të vërtetë prodhoi Kristijan Stojkoski me golin e realizuar në minutën e 86-të, kur desh çmendi tifozët e pranishëm në stadium, duke bërë që festa në mesin e tyre të jetë shumë e madhe.

Ishte pikërisht kjo dhurata më e madhe e bërë nga ana e futbollistëve të FC Shkupit për tifozët e tyre, të cilët tashmë mund të kenë një dimër të rehatshëm, duke pasur parasysh se dhurata të këtilla tifozët e skuadrës nga Çairi nuk kishin marrë një kohë të gjatë.

Shkupi me këtë fitore arriti në kuotën e 23 pikëve, duke mbyllur pjesën e parë të sezonit në vendin e 6-të, teksa Vardari me 32 pikë dhe dy ndeshje më pak e mbylli këtë gjysmësezon në vendin e dytë, pas Shkëndijës që me meritë u shpall kampion vjeshtor me plotë 46 pikë.

LPFM, Java 18

Akademija Pandev 0 – 1 Sileksi
Pobeda 1 – 1 Renova
Rabotniçki 3 – 0 Skopje
Shkëndija 3 – 0 Pelisteri
Shkupi 2 – 0 Vardari

Leave a Reply