Edhe një super gol tjetër, kësaj rradhe nga liga e dytë e SHBA-ve (VIDEO)

Një gol fantastik patën mundësinë të shohin tifozët e pranishëm në ndeshjen midis Otava Fjuri dhe Sinsinati, ndeshje kjo e vlefshme për Ligën e Dtë në SHBA,  e njohur ndryshe si Soccer League (USL).

Mysafirët nga Sinsinati shënuan fitore me rezultatin 0:3, ndërsa të gjithë në stadium u mahnitën me golin e parë të shënuar të këtij takimi nga ana e Keni Uoker. Ky i fundit në minutën e 68-të habiti madje edhe portierin vendas, i cili ishte i shkëlqyeshëm deri në ato momente, kur vendosi që të godas topin nga një distancë e largët, e që së përfundim doli të ketë portën e Otava Fjuri.

Vërtetë super gol, që i’a vlen të shikohet disa herë.

Leave a Reply