Golazooo….Pas dy golave me Barçën në fundjavë, Dest shënon edhe për SHBA-të (VIDEO)

Sergino Dest po përjeton një moment fantastik në karrierë, teksa pas dy golave të në fundjavë me Barcelonën kundër Real Sociedadit, ka shënuar sot edhe më Kombëtaren e SHBA-ve. Në miqësoren ndaj Xhamajkës, mbrojtësi i “katalunasve” ka shkundur rrjetën me një super goditje të kalibruar nga distanca. E gjithë kjo ndodhi në

Një 19-vjeçar i siguroi fitoren SHBA-së ndaj Meksikës (VIDEO)

Goli i 19-vjeçarit, Tejlor Adams gjatë pjesës së dytë siguroi fitoren minimale të SHBA-ve ndaj Meksikës në ndeshjen miqësore të zhvilluar në tokën amerikane. Për futbollistin e Nju Jork Red Bulls ishte kjo ndeshja e dytë dhe goli i parë me fanellën e Kombëtares amerikane. https://twitter.com/twitter/statuses/1039706078307647489 Kjo fitore kontribuoi për përmirësimin e