Shkëndija nuk falë askënd, vazhdon ti “shkelë” kundërshtarët (VIDEO)

Shkëndija nuk falë askënd. Skuadra e trajnerit Qatip Osmani sot në Tetovë para tifozëve të vetë mundi Skopjen, duke i’a vështirësuar në maksimum punët kësaj të fundit në garën për mbijetesë, njofton “infOSport.mk”.

Megjithatë “kuqezinjtë” edhe përkundër faktit se 7 xhiro para fundit kanë siguruar titullin e kampionit, vazhdojnë të tregojnë profesionalizmin e tyre, duke mos falur edhe një ndër skuadrat surprizë të stinorit pranveror.

SHKENDIJA – SKOPJE

SHKENDIJA AVANSON VETEM PAS 2 MINUTAVE LOJE NDAJ SKOPJESSHKENDIJA – SKOPJE 1:0(M. Radeski 2')

Публикувахте от infosport.mk в 13 май 2018 г.

Fitoren e Shkëndijës e paralajmëroi sulmuesi Marjan Radeski vetëm pas 90-të sekondave lojë, ndërkohë Skopje u tregua e fuqishme vetëm në një moment, edhe atë në minutën e 13-të, kur pas një aksioni mirë të organizuar me protagonistë Petkovski-Demir, ky i fundit pasi tejkaloi edhe portierin Zahov arriti që të barazojë shifrat në 1:1.

SHKENDIJA-SKOPJE

SKOPJE BARAZON SHIFRAT NDAJ SHKENDIJESSHKENDIJA – SKOPJE 1:1(B. Demir 13')

Ishte ky rezultati i pjesës së parë, ndërsa pas vetëm 3 minutave lojë në pjesën e dytë, pas një super aksioni, Shkëndija me anë të Izair Eminit shënoi edhe golin e dytë, duke arritur sërish deri tek epërsia.

SUPER AKSION I SHKENDIJES DHE "KUQEZINJTE" SERISH NE EPERSISHKENDIJA – SKOPJE 2:1(I. Emini 48')

Momenti më i bukur i takimit ndodhi në minutën e 88-të, kur Armend Alimi, tashmë me stilin e tij të njohur, me goditje nga distanca, shënoi një super gol, duke vendosur rezultatin përfundimtarë të këtij takimi, Shkëndija 3, Skopje 1.

SUPER GOLI I ARMEND ALIMIT NDAJ SKOPJES

SUPER GOLI I ARMEND ALIMIT NDAJ SKOPJESSHKENDIJA – SKOPJE 3:1(A. Alimi 88')

Në mesjavë skuadra tetovare zhvillon derbin lokal ndaj Renovës, teksa Skopje në një ndeshje të drejtëpërdrejtë për mbijetesë në teren vendas do të mirëpret Pobedën.