Hidhet shorti për ndeshjet e Kupës, Shkëndija mbrojtjen e trofeut e nis kundër Kozhuvit

Skuadra fituese e Kupës gjatë edicionit të kaluar, Shkëndija, mbrojtjen e këtij trofeu do ta nis me ndeshjen si mysafir në Gjevgjeli ndaj Kozhuvit.

Kështu deshi shorti i hedhur sot në ambientet e Federatës së Futbollit të Maqedonisë, përmes të cilit i mësuam të gjitha çiftet e xhiros së parë të Kupës, ku zhvillohet vetëm një ndeshje, njofton “infOSport.mk”.

FC Shkupi do të jetë mysafir i Kit Go nga Pehçeva, që sezonin e ri do të luaj në Ligën e Dytë, Renova do të jetë mysafir i Tikveshit në Kavadar, teksa Struga Trim Lum si nikoqir do të përballet me Pobedën.

Korabi që sezonin e ri do të garojë në Ligën e Dytë –  Perëndim, ndeshjet e kupës do ti nis si vendas përbalë Borecit, Vëllazërimi do të jetë nikoqir i Bellasicës, teksa Fortuna sërish do të luaj me Rabotniçkin.

Një përballje tejet interesante pritet të jetë ajo midis Teteksit dhe Gostivarit në Tetovë, teksa Vardari i Forinës për kundërshtarë do të ketë Vardarin e Ligës së Parë. Të gjitha ndeshjet e raundit të parë të Kupës së Maqedonisë në program janë me datë 22 gusht.

Kupa e Maqedonisë, raundi i parë
Kozhuvi – Shkëndija
Kit Go – FC Shkupi
Tikveshi – Renova
Struga Trim Lum – Pobeda
Korabi – Boreci
Vëllazërimi – Bellasica
Fortuna – Rabotniçki
Teteksi – Gostivari
Vardari – Vardar
Vardar Negotino – Skopje
Labunishta – Akademia Pandev
Peshevo – Bregallnica
Osogovo – Pelisteri
Bratsvo-Vllaznimi – Sileksi
Prevallec – Makedonija Gj.P.

Leave a Reply