Sunaj Hasan debuton me gol te Genç Kalemler, Skopje dhe Pelisteri bëjnë paqe

Sulmuesi shkupjan, Sunaj Hasan ka debutuar me gol me fanellën e Genç Kalemler, pasi doli të jetë shënuesi i vetëm për skuadrën debutuese në Ligën e Dytë Futbollistike të Maqedonisë në ndeshjen kundër Teteksit, që në fund u mbyll me barazimin 1:1, njofton “infOSport.mk”.

Hasan shënoi gol vetëm pas 10 minutave lojë, teksa Teteksi barazoi shifrat në minutën e 48-të përmes Meriton Salijit.

Edhe pse vendasit me ngulm kërkonin edhe golin e dytë në rrjetën e Teteksit, një gjë të tillë nuk e arritën, ashtu që në fund skuadrat nga Pollogu ndanë pikët duke luajtur baraz.

Me barazim, mirëpo pa asnjë gol të shënuar u mbyll edhe ndeshja midis dy ish skuadrave elitare Skopjes dhe Pelisterit, e zhvilluar në Autokomandë të Shkupit.

Në dy ndeshjet tjera të ditës, Gostivari me rezultatin 2:0 mundi Korabin në Dibër, teksa ndeshja në Kumanovë midis Goblen Junior dhe Struga Trim Lum u mbyll me barazimin 1:1.

Java e parë në Ligën e Dytë Perëndim mbyllet nesër me ndeshjen midis Labunishtës dhe Vëllazërimit që do të zhvillohet në Strugë me fillim në ora 17:00.