ZYRTARE: Caktohet vendi organizatorë i ndeshjeve të ‘play-off’ të Ligës së Kombeve

Portugalia edhe zyrtarisht është përcaktuar si organizatore e ndeshjeve të ‘play-offit’ të Ligës së Kombeve, që do të mbahen qershor të vitit të ardhshëm. Kombëtarja e Portugalisë u bë skuadra e parë që u kualifikua në gjysmëfinalet e këtij turneu inaugurues të UEFA-s dhe asaj iu bashkuan edhe Anglia, Zvicra dhe

Ish futbollisti i Shkupit ndjek nga afër derbin turk Beshiktash-Gallatasaraj (FOTO)

Fundjava që lamë pas, Stambolli ishte nikoqir i një ndër derbive më të zjarrta në Botë, ndeshjes ndërmjet Beshiktashit dhe Gallatasarajit. Kjo përballje ka tërhequr vëmendje të madhe edhe jasht shtetit turk, me tifozë dhe dashamir të futbollit që kishin shkuar për ta ndjekur nga afër këtë super-derbi. Një prej tyre ka