Liga e Kombeve, Maqedonia dhe Kosova mësojnë kundërshtarët në kuadër të Ligës “C”

Pak më parë në Paris të Francës u hodh shorti për grupet e Ligës së Kombeve, sezoni 2023/24, njofton "infOSport.mk". Pas Shqipërisë, që mësoi kundërshtarët e saj në kuadër të Ligës B, duke u shortuar në Grupin 1, bashkë me Çekinë, Ukrainën dhe Gjerogjinë, kundërshtarët e tyre, tashmë i kanë mësuar

Kombëtarja e Shqipërisë në grup me Çekinë, Ukrainën e Gjeorgjinë

Çekia, Ukraina dhe Gjeorgjia janë kundërshtarët e Kombëtares së Shqipërisë në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kombeve. Një gjë e tillë u mësua mbrëmjen e sotme, pas hedhjes se shortit në Paris. Pjesë e kësaj ngjarje ishte edhe delegacioni shqiptar, i prirë nga kryetari i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand

Spanja fiton ruletin e penaltive përballë  Kroacisë  dhe fiton Ligën e Kombeve (VIDEO)

Kombëtarja e Spanjës është  fituese e edicionit të  tretë  të  Ligës së  Kombeve. Iberikët në  finalen e madhe mposhtën Kroacinë, edhe atë  vetëm pas ruletit të  penaltive me rezultatin 5:4, pasi ndeshja në  kohën e rregullt dhe pas 120 minutave lojë  u mbyll me rrjeta të  paprekura. Ishte Spanja që  u

Maqedonisë i mjaftoi pjesa e parë, në pjesën e dytë debutoi edhe Et’hemi (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë pa shumë probleme ka mundur Gjibraltarin në ndeshjen e xhiros së katërt në kuadër të grupit 4 të Ligës “C”, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Bllagoja Milevski zhvilluan një 45 minutësh të parë perfekt, ku edhe shënuan 4 golat e fitores. Pra 4:0 ishte rezultati përfundimtarë

Qershori i stërngarkuar për Maqedoninë, 4 ndeshje brenda 10 ditëve

Pas ndeshjeve të “play-off” për kualifikim në Botërorin e Katarit ndaj Italisë (1:0) dhe Portugalisë (0:2), përfaqësuesja e Maqedonisë do të rikthehet sërish në aksion gjatë muajit qershor, këtë herë me ndeshjet e Ligës së Kombeve. Madje, “verdhekuqtë” në një interval prej dhjetë ditëve gjatë këtij muaji do të zhvillojë plotë