Postimi i Kasiljas në ‘Twitter’ që shkatërroi Murinjon

Lufta ndërmjet Iker Kasiljas dhe Hoze Murinjos ka rifilluar pas më shumë se pesë vitesh, që nga koha kur tekniku portugez u largua nga Real Madridi.

Ishte portugezi Murinjo që u rikthye të ‘thumbojë’ ish-gardianin e tij, duke thënë se ai është një 37 vjeçar dhe se koha e tij te përfaqësuesja e Spanjës ka përfunduar, duke i dalë në mbrojtje kështu David de Geas, i cili po sulmohet vazhdimisht për formën e tij të dobët te “Djajtë e Kuq”.

Mirëpo i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i gardianit spanjoll, Iker Kasiljas, i cili pas disfatës së Mançester Junajtedit nga Liverpulli (3-1), që solli edhe shkarkimin e strategut portugez, Hoze Murinjo, kishte shkruar:

“Sipas një të përditshme portugeze që ka cituar dikë (Murinjon) një lojtarë si unë 37 vjeçar është në fundin e karrierës. Pajtohem plotësisht. Por, tani pyetja ime për atë gazetë është kjo: Në rast të trajnerëve, sa dhe në cilin moment duhet të përfundojë karriera e tyre”.

Ky publikim i Kasiljasit mori mbi 73 mijë pëlqime, derisa u përkrah nga 26 mijë komentues.

Raportet ndërmjet Kasiljasit dhe Murinjos janë ftohur që nga koha kur këta dy të fundit ishin pjesë e Real Madridit, teksa gardiani spanjoll kishte telefonuar miqtë e tij te Barcelona si Çavi, Iniesta dhe Pujoll për t’ju ërkuar falje për rrëmujën që po shkaktonte Murinjo.

Tekniku portugez iu hakmorr atij dhe që nga ai moment lufta vazhdon…

Leave a Reply