E keni ditur? Ronaldon e ndanë vetëm 1 milionë euro për të nënshkruar me Parmën!

Ronaldo në kohën kur luante me Sportingun kërkohej nga shumë klube, por Parma duket se ka qenë shumë më afër portugezit. Doriano Tosi, ish-drejtori sportiv i klubit italian ka rrëfyer për mediet italiane sesi i iku një lojtar i tillë nga duart për vetëm 1 milionë euro dhe një muaj më pas ia rrëmbeu Ferguson. Ky është pengu i karrierës së tij.

“Te Ronaldo më mrekulluan tre gjëra. Shpejtësia e tij, ndryshimi i drejtimit në mënyrë të rrufeshme, ndërkohë që vraponte dhe goditja. Parma në atë kohë ishte klub i rëndësishëm në Europë dhe i kushtonte rëndësi të rinjve. Unë e kisha pikasur me kohë Ronaldon dhe kishim kryer bisedime të shumta me Sportingun. Na ndante vetëm një milionë euro mes kërkesës dhe ofertës. Ata kërkuan 12 milionë dhe në i ofruam 11. Për këtë marrëveshja ngriu dhe nuk po avanconte e më pas na u shfaqën probleme financiare. Në muajin gusht, Sportingu për të inauguruar stadiumin e ri, organizoi një takim miqësor me Junajtid. Ronaldo zbret në fushë dhe tregon aftësitë e tij, duke shënuar. Ferguson nuk mendohet dy herë dhe arrin marrëveshjen për ta marrë në Angli. Ne mund ta kishim marrë Ronaldon në korrik. Isha i sigurt se do të rritej dhe do bëhej lojtar i madh. Padyshim, që ky është pengu më i madh i karrierës, pasi do të isha un ai, që do identifikohesha si drejtori që solli Kristiano Ronaldon në Itali”, përfundoi Tosi. (vipsport)

Leave a Reply