Çmendet klubi anglez, 20 mln euro për Muriqin

Klubi anglez Uest Bromuiç Albion është skuadra e rradhës angleze që ka shfaqur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar të Fenerbahçes, Vedat Muriqin. Sipas asaj që raportojnë mediat angleze, drejtuesit e Uest Bromuiç Albion, janë të gatshëm të harxhojnë 20 milionë euro për t’i siguruar shërbimet e tij. Megjithatë që Muriqi

Babai i Nurmagomedov në gjendje të rëndë shëndetësore

Një lajm aspak i mirë për Khabib Nurmagomedov. Krahu i djathtë i tij gjatë gjithë karrierës, babai Abdulmanap është shtruar në spital që muajin e kaluar për pneumoni dhe simptoma të gripit, megjithëse nuk kishte asnjë konfirmim se ai kishte koronavirus. Këto simptoma bënë që ai të rikthehet sërish në