10 gola të pësuar në 3 ndeshjet e fundit, Kukësi përgatit ofertën për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare!

Skuadra e Kukësit ku luajnë edhe tre ish futbollistët e Shkëndijës, Agim Ibraimi, Besir Demiri dhe Gjelbrim Taipi sot ka pësuar edhe një disfatë tjetër në kuadër të Superligës shqiptare, këtë herë duke u mundur në transfertën ndaj Laçit (2:3).

Me 3 golat e pësuar sot verilindorët kanë shkuar në numrin prej 10 golave të pranuar në tre ndeshjet e fundit, apo nga 3.3 gola për ndeshje.

Te Kukësi po kërkojnë me çdo kusht një mbrojtës cilësor dhe sipas burimeve tona të sigurta së fundmi në tavolinën e verilindorëve po përgatisin një ofertë për mbrojtësin Herdi Prenga. Ky i fundit tashmë është lojtar i lirë pas largimit nga kampionët e Letonisë, Fc Riga, aty ku luante bashkë me Stenio Zhunior, ish futbollistin e Shkëndijës që ditë më parë u bashkua me Partizanin.

Por dëshira primare e mbrojtësit është të mbetet jasht dhe opsioni më i mundshëm për të mbetet rikthimi në Kroaci, por gjithsesi nëse gjërat nuk shkojnë mirë mbrojtësi mund të pranojë të vijë të luaj te Kukësi deri në fund të sezonit aktual.

Leave a Reply