Java e 17-të sjellë super derbin shqiptarë, FC Shkupi – Shkëndija

Java e 17-të në elitën e futbollit vendor që në program është të mërkurën, sjellë super derbin shqiptarë midis FC Shkupit dhe Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”.

Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në Çair, ndërsa e njëjta ka marrë gjithë vëmendjen, kjo edhe për faktin se do të takohen lideri dhe kampioni aktual.

FC Shkupi ka plotë 8 pikë epërsi ndaj kampionëve të Shkëndijës, ashtu që një fitore tjetër e “bardhebluve” do të ju jepte fund shpresave “kuqezi” për mbrojtjen e titullit.

Megjithatë gjithçka mbetet të shihet pas 90-të minutëshit të zhvilluar në Çair, aty ku Shkëndija në anën tjetër shpreson të bëjë prapaktheun dhe të rikthehet fuqishëm në garën për titullin kampion.

NDESHJET TJERA – Renova në Tetovë do të mirëpret Tikveshin, skuadër kjo që udhëhiqet nga ish trajneri i “gjipspunuesve”, Vlatko Kostov, Struga Trim Lum do të udhëtojë në Shkup për tu përballur me Skopjen e Lupço Markovskit, ndërkohë Makedonija GJ.P i Muharem Bajramit do të përballet me Akademia Pandevin e vendit të dytë.

Është kjo një ndeshje tjetër mjaft interesante e kësaj jave, ku gjithashtu do ndjekim futboll në Manastir, aty ku Pelisteri do të tentojë fitoren e parë sezonale përballë Borecit, por gjithashtu edhe në Shtip, ku Bregallnica vendase do të mirëpret Rabotniçkin që ndodhet në një krizë të thellë rezultatesh. (infOSport.mk)

LPFMV – Java 17

FC Shkupi 08.12  (13:00h) Shkëndija
Renova 08.12  (13:00h) Tikveshi
Skopje 08.12  (13:00h) Struga Trim Lum
Bregallnica 08.12  (13:00h) Rabotniçki
Makedonija GJ.P 08.12  (13:00h) Ak.Pandev
Pelisteri 08.12  (13:00h) Boreci

Leave a Reply