Konfirmohen numrat e futbollistëve të Shkëndijës për sezonin 2023/24

Kur ka mbetur vetëm edhe një ditë deri në startin zyrtar të garave për sezonin 2023/2024, Shkëndija tashmë mund të konfirmojë numrat e zgjedhur nga lojtarët për kampanjën e re.

Duke pasur afrime dhe largime, sigurisht që vëmendje tërheq zgjedhja e disa numrave të rëndësishëm në skuadër.

Ashtu si është parë në ndeshjet kontrolluese, numri “10” i ri i Shkëndijës është Endrit Krasniqi.

Ardian Limani ka zgjedhur numrin “6” për ta mbajtur në fanellën e tij, derisa mbrojtësi tjetër i ardhur këtë merkato, Mevlan Adili do të luajë me fanellën me numrin 85-të. Ardhja e fundit, Almir Aganspahiç do të luajë me numrin 18-të.

Nga lojtarët tjerë nuk ka ndonjë ndryshim, të gjithë kanë “ruajtur” numrat e tyre si në sezonin e shkuar.

Lista e futbollistëve dhe numrat e paraqitur në UEFA:

1 – Kostadin Zahov

30 – Ferat Ramani

95 – Davor Taleski

———————–

3 – Almir Rexhepi

5 – Klisman Cake

6 – Ardian Limani

11 – Metodi Maksimov

21 – Zija Merxhani

23 – Bashkim Velija

26 – Anes Meliqi

85 – Mevlan Adili

———————-

8 – Ennur Totre

22 – Bruno Dita

28 – Kamer Qaka

77 – Florent Ramadani

7 – Erald Çinari

9 – Dashmir Elezi

10 – Endrit Krasniqi

17 – Adenis Shala

18 – Almir Aganspahiç

27 – Lorik Jakupi-Kaba

Leave a Reply