Seleksionuesi i ri i femrave, Andov, zbuloi listën për dy ndeshjet eliminatore në prill

Përfaqësuesja A e Maqedonisë për femra me seleksionuesin e ri po fillon ciklin e ri eliminator për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian që do të mbahet në Zvicër në vitin 2025.

Përfaqësuesja jonë e femrave në fillim të muajit prill do të zhvillojë dy ndeshje eliminatore ndaj Letonisë dhe Sllovenisë.

Më 5 prill në “Riga” do të luajmë kundër Letonisë me fillim nga ora 17:00, derisa më 9 prill në qendrën stërvitore, “Petar Milloshevski” me fillim në ora 15:00 do të përballemi me Slloveninë.

Seleksionuesi i ri, Aleksandar Andov, në prag të këtyre dy ndeshjeve, ka vendosur të thërrasë këta futbolliste:

PORTIERE:

Berna Kabakçi – Carson (SHBA)

Viktoria Pançurova – Tiveria

Mia Petrovska – Bochum (Gjermani)

MBROJTJA:

Ana Milçevska – Lançkahuti (Gjeorgji)

Ana Boshevska – Tiveria

Pavlinka Nikolovska – Ljuboten

Viktoria Nedeva – Tiveria

Elena Petrovska – Ljuboten

Kristina Mojsoska – AS Junajted

Elena Paneska – Kamenica Sasa

MESFUSHA:

Olivera Cokleska – AS Junajted

Radica Velkova – Kamenica Sasa

Hava Mustafa – Shkëndija

Aleksandra Markovska – Ljuboten

Marjana Naceva – Borussia Dortmund (Gjermani)

Mila Talevska – Atletico

Ikmete Limani – Rr Weinberg 67 (Gjermani)

Natasha Andonova – Levante (Spanjë)

SULMI:

Yllza Maksuti – AS Junajted

Afrodita Salihi – Shkëndija

Teodora Shopov – Tiveria

Stefanija Marinkovska – Kamenica Sasa

Gentiana Roçi – Kupps (Finlandë)

Më 1 prill, përfaqësuesja e Maqedonisë për femra do të nisë zyrtarisht përgatitjet për ciklin eliminator për Kampionatin Europian 2025.

Leave a Reply